Piotr Szlempo Quintet „Polish Pentagon”

Edycja prywatna, 2022

Trębacz i kompozytor Piotr Szlempo prezentuje debiutancki album z autorskim materiałem. W intrygującym składzie kwintetu, obok perkusji i kontrabasu znalazła się trzyosobowa sekcja instrumentów dętych.

Obok lidera w zespole zagrali Jan Kantner – saksofon altowy,   Adam Bławicki – saksofon tenorowy, Bartłomiej Chojnacki – kontrabas oraz Przemysław Jarosz-  perkusja. Płyta składa się z dziesięciu kompozycji lidera.  Kwintet gra atrakcyjnie nowoczesny jazz, w który umiejętnie wplata różnorodne oblicza jazzowej tradycji. To zróżnicowanie stylistyki jest atutem albumu. Zespół sięga po energetyczną melodię, delikatną balladę, ale nie boi się także ujawnić nieco bardziej dzikiego oblicza.

Siłę grupy stanowią instrumenty dęte, które imponują spójnością i zgraniem. Budzące uznanie brzmienie sekcji dętej jest wynikiem długoletniej współpracy trójki muzyków którzy ją tworzą. Kooperacji prowadzonej zarówno w kwintecie  Piotr Szlempo jak i  przy okazji innych projektów. Trzeba także zaznaczyć, że solidną podbudowę dla trąbki i saksofonów daje znakomita sekcja rytmiczna.

„Polish Pentagon” to zdecydowanie jeden z ciekawszych debiutów roku 2022. Warto sięgnąć po ten album z dwóch powodów. Po pierwsze z racji świetnej muzyki jaką na nim znajdziemy, po drugie z przyczyn pozaartystycznych: dochód ze sprzedaży płyty zostanie  przeznaczony na zakup instrumentów dla African Music School w Republice Środkowoafrykańskiej. Sprzedaż albumu prowadzona jest za pośrednictwem Fundacji Akeda.

Zachęcamy do poznania niebanalnej muzyki oraz wsparcia towarzyszącej jej inicjatywy .

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s