Grzegorz Lesiak Essence_connecting to Piotr Damasiewicz “On the Way”

L.A.S., 2022

Czterech znakomitych i niebanalnych artystów podsumowuje mini-trasę koncertową płytą z rejestracją finałowego występu, który miał miejsce podczas siódmej edycji Festiwalu The Third Ear Music.

Na  płycie “On the Way” [dostępnej na Bandcampie] usłyszymy zespół Grzegorz Lesiak Essence,  w składzie którego, obok grającego na gitarze lidera, znaleźli się basista Alex Reviriego oraz perkusista Vasco Trilla. Już dzięki tytułowi wydawnictwa wiemy, że trójce tej towarzyszył Piotr Damasiewicz, grający na trąbce, harmonium i instrumentach perkusyjnych. Muzycy mieli już okazje współpracować ze sobą,  ot chociażby przy okazji  działań w ramach grupy Tatvamasi (Lesiak, Damasiewicz, Trilla).

Każdy z czwórki muzyków jest indywidualnością, która muzykę traktuje jako własny język, którym opisuje rzeczywistość, pokazuje swoja wrażliwość czy też przedstawia własną filozofię istnienia i artystycznych działań. “On the Way” stanowi kolejny rozdział pisanej przez nich historii. Godzinna płyta koncert składa się z czterech kilkunastominutowych utworów. Przy czym finałowy „Subliminal Message” zajmuje  niemal połowę całego albumu.  Słuchacz ma jednak wrażenie uczestniczenia w nieprzerwanym spektaklu. Spójnej i jednolitej opowieści.

Dla wszystkich którym nieobca jest estetyka Festiwalu The Third Ear Music zawartość płyty nie będzie zaskoczeniem. Eksploratorów muzycznych nowości i oryginalności czeka sześćdziesiąt minut i piętnaście sekund improwizowanych interakcji i współdziałań. Muzyki niełatwej i wymagającej, acz fascynującej, która odkrywa kolejne pokłady swoich tajemnic z każdym następnym przesłuchaniem.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s