JAZZOWE REKOMENDACJE: Jan Ptaszyn Wróblewski „On The Road vol.1”

For Tune, 2022

Wybór koncertowych nagrań „Generała polskiego jazzu” – (jak podobno mawia się o Janie Ptaszynie Wróblewskim) zaprezentowany zostanie przez wydawnictwo For Tune.

Zaplanowane zostało wydanie dwóch albumów, zawierających nagrania z lat 2003-2020. Wyboru dokonał sam Jan Ptaszyn Wróblewski. W listopadzie ukazał się pierwszy wolumin zestawu na którym usłyszeć możemy kwartety wybitnego saksofonisty z udziałem Wojciecha Niedzieli (fortepian), Jacka Niedzieli-Meiry oraz Andrzeja Święsa (kontrabasy), a także Marcina Jahra (perkusja). Muzyka zarejestrowana została podczas występów w Klubie Perspektywy w Ostrowcu Świętokrzyskim, Domu Kultury Chemi w Kędzierzynie Koźlu, a także poczas Podlasie Jazz Festival w Białej Podlaskiej. Na godzinnym albumie znalazły się cztery kompozycje Ptaszyna („Altissimonica part III”, „Seans na niepogodę”, „Inwersja” i „Po wielkim niżu”). Program uzupełnia utwór Kurta Weilla – „Moritat”.

Załączona do albumu książeczka zawiera obszerne fragmenty wywiadu z Janem Ptaszynem Wróblewskim, który przeprowadził Krzysztof Balkiewicz. Sam Ptaszyn o najnowszym wydawnictwie mówi tak: Ta płyta ma dla mnie szczególne znaczenie, ponieważ jest zrealizowana w zupełnie inny sposób niż jakiekolwiek inne moje płyty. Jest to bowiem selekcja z bardzo obszernego materiału, z bardzo dużego okresu, nagrań realizowanych na festiwalach, czasami w klubach… Po prostu miałem tych taśm niesamowicie wiele i mogłem sobie pozwolić na wybranie z nich tego, co wydawało mi się najciekawsze.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s