Richard Galliano & Prague String Quintet „Tribute to Michel Legrand”

Editions Jade, 2019

Czternaście utworów na prawie godzinnej płycie zawarł znakomity akordeonista Richard Galliano, tworząc muzyczny hołd dla zmarłego na początku 2019 roku, wybitnego francuskiego kompozytora Michela Legranda. W nagraniach towarzyszył artyście czeski Prague String Quintet.

Galliano oddał już cześć Legrandowi na poprzednim albumie z rejestracją koncertu w Tokio [naszą recenzję przeczytać można tutaj: http://bit.ly/2IDSiZj] prezentując składankę jego trzech wielkich przebojów. Wszystkie one znalazły się w pełnych wersjach na opisywanej tu płycie.  Pojawiły się więc w programie wydawnictwa utwory z filmów „Afera Thomasa Crowna” i „Parasolki z Cherbourga”.  Obok tuzina dzieł Legranda, Galliano zagrał również dwa własne tematy.

Piękne melodie były znakiem rozpoznawczym Michela Legranda. Płyta Richarda Galliano w naturalny sposób kładzie więc nacisk na ich wyeksponowanie.  Zestawienie akordeonu ze smyczkami znakomicie sprzyja takiej prezentacji. Galliano postawił na delikatne subtelne aranżacje, z lekka nostalgiczne, z nutką śpiewno-tanecznej radości w „La Chanson” i „Apollo Valse” i wirtuozowskim popisem w zagranym solo „Watch What Happens”.

Płyta bez rozczarowań, pełna piękna i elegancji.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s