JAZZOWE REKOMENDACJE: Norma Winstone & John Taylor “In Concert”

Sunnyside Records, 2020

Wydana przez Sunnyside Records rejestracja koncertu Normy Winstone i Johna Taylora z roku 1988 nie jest premierową prezentacją tego materiału. Nagrania ukazały się po raz pierwszy w roku 1999 nakładem Enodoc Records, jednak dostępne były wyłącznie w formie kasety magnetofonowej.

Winstone i Taylor pracowali ze sobą przez kilka dziesięcioleci. Do historii przeszły ich dokonania na polu awangardy czy też współpraca z Kennym Wheelerem w triu Azymuth. Wznowione właśnie nagrania pochodzą z koncertu z londyńskiej Guildhall Music School. Godzinny album zawiera osiem nagrań.

Duet rozpoczął “Lucky To Be Me” Bernsteina by przejść do “Ladies In Mercedes” Swallowa. Poza jednym nagraniem napisanym przez Taylora, na płycie znalazły się utwory najznakomitszych autorów: Egberto Gismontiego („Cafe”) , Dave’a Brubecka („In Your Own Sweet Way”), Theloniousa Monka („Round MIdnight” fantastycznie połączone w jedenastominutową całość z „Midnight Sun” Hamptona i Burke’a ze słowami Mercera) oraz Ralpha Townera („The Glide” i „Celeste”).  Ostatni z wymienionych, przepiękna ballada, zamyka album.

Rewelacyjny koncert i świetny pomysł wydawcy by przypomnieć go słuchaczom.  Cztery lata po śmierci

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s