JAZZOWE REKOMENDACJE: Gniewomir Tomczyk Project Live „Quality Jazz Live”

SJ Records, 2018

Najnowsza płyta firmowana przez Gniewomira Tomczyka ma wprawdzie w tytule słowo „jazz”, jednak jest to etykieta dość myląca. Stylistycznie album ten jest zdecydowanie pojemniejszy i bardzo zróżnicowany. Tak jak w melorecytacji w trakcie otwierającego płytę „Event Horizon” wymieniane są różne dziedziny nauki, tak też cały projekt „multidyscyplinarnie” zawiera oprócz jazzu również spore dawki muzyki elektronicznej,  a także neo-soulu czy też rapu.

Album składa się nagrań znanych z debiutanckiej płyty oraz nowych kompozycji będących zapowiedzią kolejnego wydawnictwa. Pięć utworów (oznaczonych jako bonusowe) zaprezentowanych jest w wersji live, a ich rejestracji dokonano podczas czterech różnych koncertów. Obok znanych już z projektu Gniewomira Tomczyka muzyków (Zdzisław Kalinowski, Maciej Kądziela, MIN t) w koncertowej części albumu pojawili się między innymi Marek Kądziela, Kuba Więcek, Piotr Schmidt, Mateusz Gawęda oraz Patrycja Zarychta.

Jeszcze raz potwierdziły się atuty znanych już nagrań: oryginalność propozycji, niebanalnie zestawiony i znakomicie ze sobą współdziałający zestaw instrumentalistów. Bardzo zaciekawiły gościnne występy „gorących” nazwisk młodej fali polskiego jazzu. Nieortodoksyjnym fanom jazzu, otwartym na nowe brzmienia i międzygatunkowe muzyczne podróże „Quality Jazz Live” dostarczy niewątpliwie pozytywnych i intrygujących wrażeń. Warto więc przypomnieć sobie co działo się na pierwszej płycie Gniewomira Tomczyka, a także zobaczyć czego możemy oczekiwać po kolejnym albumie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s