Piotr Damasiewicz / Kuba Wójcik „Diavolezza”

L.A.S., 2022

Piotr Damasiewicz i Kuba Wójcik połączyli artystyczne siły podczas artystycznej rezydencji w w górskiej miejscowości Poschiavo w Alpach Szwajcarskich. Album „Diavolezza” zawiera nagrania z dwóch koncertów z tamtego okresu.

Występy odbyły się we włoskim mieście Tirano oraz szwajcarskim Poschiavo. Inspiracją dla stworzenia muzyki były lokalne legendy oraz wysokogórskie krajobrazy miejsc, w których przebywali artyści. Słuchając nagrań można więc przywołać obrazy tych miejsc. Miejsc tworzących bez wątpienia unikalne okoliczności.

Trąbka i gitara to główne instrumenty, ale niebagatelną rolę odgrywała podczas koncertów elektronika, perkusjonalia oraz wokalizy. W jednym z koncertów usłyszeć możemy również recytacje Alicji Chmielewskiej. Album podzielony jest na dwie półgodzinne części. Duet grał w obu przypadkach bez przerw. Prowadząc opowieść przestrzenną, medytacyjną, choć nie uciekającą od stanowczych momentów. Tworząc muzykę, która płynie statecznie, ale mimo niespiesznego nurtu potrafi porwać słuchacza.

Płyta dostępna jest na Bandcampie: https://damasiewiczwojcik.bandcamp.com/album/diavolezza

„Diavolezza” jest potwierdzeniem indywidualizmu obu muzyków. Pokazem dróg artystycznych poszukiwań podążających często w zaskakujące dla odbiorcy rejony. Zaciekawiające, intrygujące, wielowymiarowe.

One comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s