Anna Roemer „Azure”

Emulsion Sounds, 2022

Gitarzystka Anna Roemer miała już okazję zaprezentować się w wielu projektach, w których była gościem bądź współliderem. Teraz przyszła pora na całkowicie autorskie, firmowane jedynie własnym nazwiskiem przedsięwzięcie.

[O płytach z udziałem Anny Roemer pisaliśmy tutaj: https://donos.home.blog/tag/anna-roemer/]

Charakterystyczne brzmienie artystki poznać mogli słuchacze między innymi dzięki albumom duetu KALEIIDO. Na płycie „Azure” Anna Roemer zagrała na gitarach elektrycznych i akustycznych  wspomagając się efektami elektronicznymi. Gościnnie w czterech utworach dołączył do niej amerykański saksofonista Ned Ferm, a w dwóch grający na syntezatorach Rasmus Juncker.

Album składa się z dwunastu nagrań i trwa niecałe czterdzieści minut. Przeważają tu krótkie, trwające jedną bądź dwie minuty impresje. W czterech przypadkach gitarzystka zdecydowała się na nieco rozbudowaną opowieść.  Przełamaniem znanych już z innych płyt klimatów są dwie kompozycje – „Konvalstein” i „Garden” – zagrane na gitarze akustycznej, bez stosowania żadnych efektów.

Ciekawie prezentują się również utwory z udziałem saksofonu, zarówno w przypadkach gdy Ned Ferm wysuwał się na pierwszy plan, jak i w sytuacjach gdy kreował muzyczne pejzaże równolegle z gitarą liderki. Centralnym punktem projektu  jest sześciominutowy, „Azure”, który dał również tytuł albumowi, i w którym zaprezentowała się cała trójka muzyków. Rozwijający się z kilku niepozornych nut w przejmujący finał z kapitalną solówką wspomnianego już Ferma.

Płyta uwodzi intymnością, delikatnością i niespiesznym tempem kreowania muzycznej opowieści. Relaksująca, wysublimowana muzyka pochłania słuchacza niezauważalnie, acz bezwarunkowo.  

Album dostępny jest na Bandcampie: https://annaroemer.bandcamp.com/album/azure

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s