JAZZOWE REKOMENDACJE: Malwina Masternak “Perspektywa”

SJ Records, 2022

Malwina Masternak, absolwentka Berklee College of Music oraz Berklee Global Jazz Institute, zaprosiła do nagrania swojego debiutanckiego albumu międzynarodową grupę muzyków, których poznała studiując w Bostonie.

Na nagranej w Hiszpanii płycie zaprezentowali się  Iñigo Ruiz de Gordejuela (fortepian), Jort Terwijn (kontrabas) oraz  Dani Lizarraga (perkusja). Niewątpliwą atrakcją wydawnictwa jest gościnniy udział w jednym z utworów  sześciokrotnej laureatki Grammy Awards perkusistki Terri Lyne Carrington.

Na trwającej trzy kwadransie płycie usłyszymy dziesięć kompozycji. Obok utworów własnych wokalistki oraz tych napisanych wspólnie z pianistą Iñigo Ruizem de Gordejuelą, znajdziemy tu także akie klasyki jak „Conception” oraz „I’m Old Fashioned”. Ciekawostką jest wykorzystanie w nagraniach poezji Wisławy Szymborskiej, Leopolda Staffa oraz Mayi Angelou.

Jak wspomina sama wokalistka “Perspektywa” jest odzwierciedleniem jej doświadczeń nabytych podczas wieloletnich podróży. Spotkań z  różnorodnymi kulturami muzycznymi, zmierzeniem się z odmiennymi sposobami myślenia, a także wejściem w rolę żony i matki. One właśnie ukształtowały ową niepowtarzalną, osobistą  perspektywę. Sposób, w jaki Artystka widzi i słyszy świat oraz opowiada o nim.

Płyta “Perspektywa” ukazała się pod patronatem Donosu kulturalnego.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s