MUZYCZNE REKOMENDACJE: TJ  and the Revenge „TJ and the Revenge”

Litlle Lost Records, 2018

Pod koniec roku 2018 pianista Elan Mehler zaprezentował dość nietypowy album, złożony z napisanych przez siebie i osobiście zaśpiewanych piosenek. W tym oryginalnym przedsięwzięciu towarzyszyli mu znakomici muzycy z Billem Frisellem na czele.

Zespół TJ  and the Revenge, poza wymienioną już dwójką, stworzyli basista Simón Willson i perkusista Dor Herskovits.  Gościnnie w nagraniach usłyszeć możemy jeszcze gitarzystę Andresa Abernante’a, trębaczy Jeffa Coxa i Jasona Palmera, tenorzystów Paula Melhusa oraz Michaela Blake’a, a także puzonistę Erica Stilwella.

Album dostępny jest na Bandcampie: https://tjandtherevenge.bandcamp.com/

Album spinają dwa instrumentalne utwory zagrane przez Elana Mehlera i Billa Frisella. W „2500 Johnson Ave” towarzyszy im jeszcze sekcja instrumentów dętych, natomiast w finałowej balladzie „MWM”  prezentuje się już tylko duet obu wspomnianych muzyków.

Pozostałe jedenaście nagrań to piosenki. Stylistycznie przenoszące słuchacza do skromnej, z lekka ciasnawej sali kabaretu. Przywodzące niekiedy na myśl – przez skojarzenie głosu i maniery wokalnej Mehlera –  utwory Toma Waitsa. Opowiadające krótkie historie o życiu. Utwory koncentrują się prezentacji warstwy lirycznej, acz doborowy skład instrumentalistów gwarantuje również nieco stricte muzycznych smaczków.

Płyta zaskakująca, oryginalna i „inna” w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s