MUZYCZNE REKOMENDACJE: Melody Gardot & Philippe Powell “Entre Eux Deux”

Decca Records, 2022

Melody Gardot bez wątpienia przypisać można status gwiazdy. Amerykańska artystka po sukcesach poprzedniego albumu, zdecydowała się na wydanie kameralnych nagrań w duecie.

Gardot zaprosiła do współpracy kompozytora i pianistę Philippa Powella – syna Baden Powella. Muzyk zagrał na fortepianie dostrojonym do 432 Hz – tak nastrojony instrument słyszeliśmy już na albumie Gardot „Currency of Man”, Ciekawostką jest również fakt, że Gardot po raz pierwszy zdecydowała się oddać innemu artyście miejsce przy fortepianie.

Na płycie znalazło się dziesięć utworów. W większości nowych kompozycji napisanych przez Gardot samodzielnie bądź we współpracy z Powellem. Hołd dla tradycji symbolizują „Samba em Preludio/Un Jour Sans Toi” Baden Powella oraz „Plus Fort que Nous” z filmowego klasyka Claude’a Lelouche’a „Kobieta i mężczyzna”. Obie piosenki Gardot i Powell zaśpiewali w duecie.

Album promowany był wspaniale zrealizowanym teledyskiem do rozpoczynającego płytę  „This Foolish Heart Could Love You”. Teledysk wyreżyserowany przez Beki Mari zrealizowano we wnętrzach Musée Rodin w Paryżu z udziałem primabaleriny Marie-Agnès Gillot i pierwszego tancerza L’Opera Garnier, Germain’ea Louveta. Tancerze wystąpili w strojach japońskiego projektanta Issey Miyake.

W intymnych, delikatnych piosenkach Gardot i Powell czują się i wypadają znakomicie. Minimalistyczne dzieło wypełnione wyłącznie fortepianem i głosem (śpiewem i recytacją) pozwala popaść w błogie ukojenie na całe trzy kwadranse.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s