JAZZOWE REKOMENDACJE: RGG feat. Marta Grzywacz / Artur Majewski / Dominik Strycharski „October Suite”

Fundacja Słuchaj, 2022

Trio RGG ma w swoim dorobku kilka płyt nagranych z udziałem gości. Koncertowe albumy z udziałem Samuela Blasera i Verneri’ego Pohjoli, Trevora Wattsa czy też  Evana Parkera zawsze stawały się wydawniczym wydarzeniem.

O albumie RGG / Verneri Pohjola / Samuel Blaser „City of Gardens” pisaliśmy tutaj: https://donos.home.blog/2018/05/14/rgg-verneri-pohjola-samuel-blaser-city-of-gardens/

W roku 2020 RGG ponownie spotkało się z wybitnymi osobowościami muzycznymi. Tym razem reprezentującymi krajową scenę improwizowaną. I ponownie – już tradycyjnie dzięki  Fundacji Słuchaj – materiał został zarejestrowany, a z końcem maja bieżącego roku wydany.  Występ miał miejsce podczas finału festiwalu Ad Libitum.

Na scenie – obok tria – pojawili się wówczas: Marta Grzywacz – jedna z najciekawszych polskich improwizujących głosem artystek, cieszący się ogromną renomą trębacz Artur Majewski, Dominik Strycharski – ekspert w dziedzinie gry na fletach prostych, twórca muzyki teatralnej i lider własnych formacji.

Zaplanowany termin koncertu zbiegł się z jednym ze szczytów szalejącej wówczas pandemii. Losy wydarzenia, jak i całego festiwalu do końca stały pod znakiem zapytania. Ostatecznie udało się występ zrealizować, choć obecność publiczności ograniczona została do minimum. Artyści zagrali wspólnie po raz pierwszy, mając za sobą jedynie krótką próbę dźwiękową. podzielona na siedem części).

Wszystkie te zawirowania nie przeszkodziły sekstetowi muzyków w stworzeniu kreacji wyjątkowej. Niemal pełną godzinę koncertu wypełniła jedna improwizowana suita (na potrzeby wydawnicze podzielona na siedem części). RGG potrafi wytworzyć aurę, która wspominanej wyjątkowości sprzyja, a fakt, że trio współpracowało z niewątpliwymi indywidualnościami jest kolejnym przyczynkiem do tego by „October Suite” określić mianem rzeczy znakomitej. Prawdziwego Dzieła.

Płytę znaleźć można na Bandcampie: https://sluchaj.bandcamp.com/album/october-suite

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s