MUZYCZNE REKOMENDACJE: Jerzy Mazzoll „Być”

Wytwórnia Krajowa, 2022

Jerzy Mazzoll powraca z – nie do końca – solowymi nagraniami. W stworzeniu materiału na najnowszy album oraz w samych nagraniach, wsparło Artystę grono utytułowanych gości.

Współautorem muzyki na „Być” jest Michał Szutomski, który obok produkcji zajął się jeszcze realizacją nagrań terenowych oraz zagrał na gitarach, syntezatorach i perkusjonaliach, a ponadto odpowiadał za przygotowanie sampli. W studiu nagraniowym pojawili się również: Franciszek Pospieszalski, Piotr Machałowski, Igor Nikiforow, Artur Chaber oraz Miłosz Wośko. 

Płyta trwa niepełne trzy kwadranse, ale znalazło się na niej aż siedemnaście nagrań. Sześć z nich to kilku / kilkunastosekundowe impresje.  Tytuły – w powiązaniu z lokalizacjami wspomnianych już nagrań terenowych – sugerują dość jasno inspirację i miejsce realizacji każdej z miniatur.

Pozostałe utwory również tworzą krótkie muzyczne opowiastki i zamykają się – z jednym wyjątkiem – w czterech minutach. Główną rolę gra w nich melodia i rytm. Płyta jest spokojna i przestrzenna. Stonowane, wyciszone emocje, wpisują się w opisany tytułem albumu nastrój – chodzi o to by po prostu „Być”.  Zaskakujący, acz ciekawy album.  

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s