JAZZOWE ZAPOWIEDZI: BEFORE VIII Festiwal Jazz&Literatura 2022

Pianista i kompozytor Grzegorz Tarwid zaprezentuje w ramach BEFORE VIII Festiwal Jazz&Literatura 2022 swój solowy recital z repertuarem z najnowszego, ubiegłorocznego albumu „Ay”.

Koncert odbędzie się 27 lutego o godz.18 w Chorzowskim Centrum Kultury

Grzegorz Tarwid  – pianista i kompozytor. Zbierał  doświadczenie u boku  mistrzów polskiej pianistyki: najpierw weterana jazzu tradycyjnego Wojciecha Kamińskiego, następnie Andrzeja Jagodzińskiego i Michała Tokaja, by przenieść się na studia do Kopenhagi i inspirować się duńską szkołą improwizowaną.

Ma na swoim koncie występy i współpracę m.in. ze Zbigniewem Namysłowskim, Maciejem Obarą, Tomaszem Dąbrowskim i Marcinem Maseckim. Współtworzy trio Sundial z Wojciechem Jachną i Krzysztofem Szmańdą, duet Diomede z Tomaszem Markaniczem, projekt Sprzedam z Maciem Morettim i Jędrzejem Łagodzińskim oraz duet Alfons Slik z Szymonem Gąsiorkiem. W styczniu 2019 był kuratorem festiwalu Piano Room w warszawskim klubie SPATiF.

foto. Sisi Cecylia

Album „Ay” to druga solowa płyta Grzegorza Tarwida. Zainspirowany twórczością Davida Bowie’ego, Briana Eno i Ryuichiego Sakamoto, porzucił koncepcję długich improwizowanych etiud z poprzedniego albumu, na rzecz krótkich, skondensowanych form mających niekiedy charakter piosenkowy. Utwory odnoszą się do muzyki elektronicznej i popowej, jednocześnie nie brakuje w nich decydującego czynnika, jakim jest swobodna improwizacja. Ważnym elementem przy powstawaniu płyty stała się produkcja brzmienia, za którego kreowanie odpowiedzialny był Albert Karch. Album został wydany w kwietniu 2021 nakładem fundacji KOLD.

Szczegóły wydarzenia: https://www.facebook.com/events/4724539304334171?acontext=%7B%22event_action_history%22%3A[%7B%22mechanism%22%3A%22search_results%22%2C%22surface%22%3A%22search%22%7D]%2C%22ref_notif_type%22%3Anull%7D

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s