Jean-Christophe Cholet „Miss Kiss”

Edycja prywatna, 2021

Francuski pianista Jean-Christophe Cholet poszczycić się może niezwykle zróżnicowanym, artystycznym curriculum vitae. Znajdziemy w nim nagrania solowe,  z orkiestrami, chórami.  Podobnie do rozlicznych zestawień osobowych, Cholet  równie chętnie zmieniał zainteresowania stylistyczne.

Przez wiele lat jego sztandarowym triem – bo i taki skład znajdziemy, co oczywiste, wśród wspomnianych projektów –  był zespół Cholet Känzig Papaux. Obecnie, od roku 2018, pianista współpracuje z saksofonistą Vincentem Mascartem i perkusistą Quentinem Choletem, z którymi zdążył zagrać solidną liczbę koncertów w Azjii i Europie.

Album „Miss Kiss” nagrany został przez tą trójkę, na przełomie sierpnia i września 2020. Pięćdziesiąt minut muzyki to przede wszystkim improwizacje. Przełamaniem spontanicznych nagrań są: balladowa kompozycja Mala Waldrona „All Alone” oraz zaprezentowany w nieco bardziej ekspresyjnej formie „Maintenant” Quentina Choleta.

Nie znajdziemy jednak na tej płycie intensywnych szaleństw.  Trio stawia raczej na dość wysublimowany sposób kreowania i przedstawiania emocji, nie unikając – także w improwizacjach – melodyjnych fragmentów. Propozycja ciekawa i oryginalna której wysłuchałem z dużą przyjemnością.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s