Możdżer, Danielsson, Fresco & Holland Baroque „Just Ignore It”

Outside Music, 2021

Opóźniony przez covidove zawirowania najnowszy projekt Leszka Możdżera i jego artystycznych przyjaciół ujrzał wreszcie światło dzienne. Premierę płyty  „Just Ignore It”  uświetnił koncert w Teatrze Wielkim w Warszawie.

Współpraca Leszka Możdżera z Larsem Danielssonem i Zoharem Fresco trwa już ponad półtorej dekady. Cała trójka artystycznie nadaje na tej samej fali, a trio od pierwszych koncertów i albumów podbiło serca publiczności. Na nowe ich nagrania czekamy jednak już osiem lat. Płyta pianisty z holenderską orkiestrą Holland Baroque była dużą niespodzianką i stała się przebojem roku 2019.

Godzinny – z niewielkim okładem – album zawiera dziewięć utworów. Premierowe kompozycje przygotował możdżerowy dream team (cztery Leszek Możdżer, trzy  Lars Danielsson, jedną Zohar Fresco), a program uzupełniła oryginalna wersja wielkiego przeboju Petera Gabriela „Don’t Give Up” wzbogacona w tytule o motto płyty „Just Ignore It”. Orkiestrowe aranżacje są dziełem Leszka Możdżera.

Płyta bliższa jest estetyce znanej z albumów tria.  Podwójnie gwiazdorski – Dream Team i Orkiestra – powściągnął indywidualne zapędy i postawił na zespołowe brzmienie. Popisów indywidualnych jest tu stosunkowo niewiele ale oszałamiająca moc połączonych sił obu zespołów w pełni to rekompensuje. Wielki atutem są kompozycje uwodzące pięknem i wyrafinowaniem.  Większość fanów zachwyci się zapewne gabrielowskim „Don’t Give Up” który promował od kilku miesięcy cały projekt. Moim faworytem jest za to kapitalna „Aghatea” autorstwa Leszka Możdżera.

„Just Ignore It” ma niesamowity koncertowy potencjał i wielką szkodą jest że nie mieliśmy jeszcze możliwości zobaczenia i posłuchania tej produkcji w oryginalnym składzie jaki ją nagrał. W pełnym nadziei oczekiwaniu pozostaje więc na razie włączyć płytę i cieszyć się oryginalnym edytorsko oraz znakomitym muzycznie spektaklem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s