JAZZOWE REKOMENDACJE: Oscar Rossignoli “Inertia”

Rossignoli Music, 2021

Mieszkający w Nowym Orleanie honduraski pianista Oscar Rossignoli prezentuje na albumie „Inertia” zbiór improwizacji oraz autorskich kompozycji. Album jest solowym debiutem muzyka.

Oscar Rossignoli zdołął zbudować mocną pozycję na nowoorleańśkiej scenie, od czasu przybycia do miasta w roku 2014.  Współpracował od tego czasu między innymi z Jasonem Marsalisem, Herlinem Rileyem, Joe Dysonem.  Założył trio EXTENDED, które nagrało juz dwie płyty i zapowiedziało na rok 2021 swoje trzecie wydawcnitwo.

Nagrana w październiku 2020 roku płyta zawiera jedenaście nagrań. “Pendulum”, “Vámonos!”, “Preludio For Chick” oraz “Perpetual Motion” powstały spontanicznie podczas pracy w studio nagraniowym. “Endless Fall”, “Siempre” i “Long Story Short” przygotowane zostały wcześniej i zderzają w sobie jazzową tradycję z latynoskimi rytmami.  “Nocturno” i “Tableau” również skomponowane przed rozpoczęciem nagrań, zawierają z kolei odniesienia do muzyki klaycznych kompozytorów: Chopina i Rachmaninowa.

Piękno i elegancja charakteryzują grę Oscara Rossignoliego. Nagrane utwory podkreślają jego atencję dla jazzu i klasyki. Nietrudno odnaleźć również w nich wpływy muzycznych mistrzów pianisty – ot choćby Chicka Corei, któremu składa hołd w jednej z improwizacji.

“Inertia” to interesująca i bardzo dobra płyta. A Oscara Rossignoliego i jego artystyczne dokonania warto będzie bez wątpienia obserwować.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s