Nik Bärtsch „Listening. Music. Movement. Mind”

Lars Müller Publishers, 2021

Obok solowego albumu – pierwszej takiej płyty nagranej przez Nika Bärtscha dla ECM, artysta ten zaskoczył w tym roku, słuchaczy i krytyków publikując … książkę. Niezwykły „Bezużyteczny przewodnik po wszystkim” -jak sam określił swoje dzieło w podtytule.

O solowym albumie Nika Bärtscha pisaliśmy tutaj: https://donos.home.blog/2021/03/23/jazzowe-rekomendacje-nik-bartsch-entendre/

Książka stworzył Nik Bärtsch wspólnie ze swoją żoną – Andreą Pfisterer. Oboje są muzykami, nauczycielami, czynnie praktykują aikido. Swoje bogate życiowe doświadczenia przelali w trzystustronicowy „notatnik”, zbiór przeróżnych form pisarskich, w którym odnoszą się – jak można by żartobliwie przytaknąć podtytułowi książki – do wszystkiego.

Bogato ilustrowana, zawierająca zarówno dłuższe eseje, jak i krótkie chwytliwe cytaty publikacja jest tak naprawdę prezentacją artystycznej filozofii Nika Bärtscha. Filozofii odnoszącej się w zasadzie do całego życia, bowiem Bärtsch traktuje zarówno byt prywatny jak i muzyczny jako nierozerwalne, współgrające elementy swojej osobowości.

„Listening. Music. Movement. Mind” jest niezwykle ciekawym spojrzeniem w duszę i umysł Artysty. Twórcy znajdą tu pomysły i podpowiedzi przydatne w działalności kreacyjnej. Odbiorcy będą mogli odkryć tajemnice i niuanse artystycznego warsztatu.

Odważna, oryginalna i fascynująca propozycja.  

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s