Patricia Barber “Clique”

Impex Records, 2021

Patricia Barber powraca z nowym albumem, kolejnym na którym zaprezentowała zestaw standardów autorstwa najznakomitszych twórców w historii jazzu i piosenki. Płyta jest owocem tej samej sesji nagraniowej (z roku 2019) podczas której powstał poprzedni album artystki.

Patricii Barber towarzyszyli długoletni współpracownicy, współtworzący jej trio: basista Patrick Mulcahy i  perkusista Jon Deitemyer, a w sesji nagraniowej wzięli również udział gitarzysta Neal Alger oraz saksofonista Jim Gailloretto. Na trwającym trzy kwadranse wydawnictwie znalazło się łącznie dziewięć nagrań. Artystka wybrała utwory, które często grywała jako bisy na swoich koncertach.

Płytę promował singiel „This Town” utwór spopularyzowany w roku 1967 przez Franka Sinatrę. W programie wydawnictwa znalazły się również utwory Theloniousa Monka („Straight, No Chaser”) oraz duetu Rodgers / Hammerstein („Shall We Dance?”). Przepięknie zabrzmiała „One Note Samba” Antonio Carlosa Jobima. Pianistka i wokalistka sięgnęła również po jedną z własnych kompozycji: „Mashup”.  Cały album zamyka przepiękna ballada Steviego Wondera „All in Love is Fair” z delikatnie tylko zaznaczonym udziałem kontrabasu i perkusji.

“Clique” oferuje ciepłe, delikatne i odświeżające spojrzenie na jazzową klasykę, podane jednak z pełnym poszanowaniem tradycji. Czterdziestopięciominutowe spotkanie z Patricią Barber i jej interpretacjami upływa w nastroju błogiej kontemplacji i pełnego ukontentowania słuchacza. Klasyka z wielką klasą!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s