Lauren Henderson “Musa”

Brontosaurus Records, 2021

Wokalistka i kompozytorka Lauren Henderson powraca z ósmym autorskim albumem. Dziesiątka  utworów łączy się w opowieść o tradycjach i inspiracjach jakie ukształtowały muzyczny wizerunek artystki.

Jazz, flamenco, brzmienia afro-latynoskie pokazują kulturową i artystyczną tożsamość Lauren Henderson. Obok autorskich utworów znajdziemy na płycie również interpretacje standardów: “I Concentrate on You”, “Wild is the Wind” oraz “Forget Me.” Wokalistka zaprosiła do nagrań doborowe grono muzyków. We wszystkich utworach towarzyszy jej trio z udziałem Sullivana Fortnera na fortepianie, Erica Wheelera na basie  oraz Joe’go Dyson na perkusji. Poza nimi w sesji wzięli udział trębacz Marquis Hill, gitarzysta Nick Tannura, Daniel J. Watts, gitarzysta flamenco Paco Soto oraz legendarny perkusjonista Sabu Porrina.

Muzyczne rozważania o miłości i tęsknocie zaśpiewane są po angielsku i hiszpańsku (program płyty ułożony jest tak, że utwory w obu językach występują na przemian). Układają się one w łagodną, pełną ciepła i delikatności, godzinną opowieść.  Współpraca wokalistki i zespołu wypadła perfekcyjnie.  Lauren Henderson oczywiście jest na pierwszym planie, ale fragmenty instrumentalne – zarówno w wykonaniu tria jak i gości specjalnych – choć są dość krótkie, to fantastycznie podkreślają klasę  poszczególnych muzyków, którzy ze swojego czasu potrafią „wycisnąć” sto procent możliwości.

Bez wątpienia jedna z piękniejszych i ciekawszych wokalnych płyt bieżącego roku.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s