Skúli Sverrisson, Bill Frisell “Strata”

Newvelle Records, 2021

Wytwórnia Newvelle Records słynie ze swoich wydawnictw w świecie miłośników jazzowych winyli. Prezentowana przez nich muzyka dostępna jest wyłącznie w  formie analogowej, a projekty przygotowywane są na wyłączność produkcji labelu.

Niezwykle rzadko Newvelle Records decyduje się na cyfrową reedycję opublikowanych wcześniej materiałów. Album “Strata” nagrany przez Skúliego Sverrissona i Billa Frisella, jest dopiero drugim takim przypadkiem w historii wydawcy.  Płyta w winylu została wyprzedana w rekordowym czasie. Dzisiaj, nagrany w roku 2017 materiał udostępniony został na platformach streamingowych i Bandcampie.

Płytę można zakupić tutaj: https://skulisverrisson.bandcamp.com/album/strata

Oaza spokoju – tak można pokrótce podsumować muzykę ze „Straty”. Dziesięć kompozycji Sverrissona  zachwyca prostotą i delikatnością.  Elektrycznej i akustycznej gitarze Frisella towarzyszył sam kompozytor grający na gitarach basowych (również elektrycznej i akustycznej).  Obecny podczas sesji nagraniowej Jim Jarmusch, który jest wielkim fanem Billa Frisella, podsumował więź, która wytworzyła się pomiędzy oboma artystami stwierdzeniem: „są jak bracia zrodzenia z różnych matek”.  

Magia ze studia przeniosła się na hipnotyzująco piękny efekt finalny. To jeden z albumów, przy których szkoda tracić czasu na ich opisywanie. Trzeba po prostu włączyć  muzykę i zachwycić się nią. Słuchajmy więc i trwajmy w zachwycie!

PS – autorem równie magicznej okładki jest Maciej Markowicz (https://www.maciejmarkowicz.com/)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s