Fryderyk H D „Sounds Good”

Edycja własna, 2021

Interesujący debiut zaprezentował na swojej płycie pianista i kompozytor ukrywający się pod nieco zagadkowym pseudonimem Fryderyk H D.  Na płycie „Sounds Good” znajdziemy sporo dobrej muzyki w gwiazdorskim wykonaniu.

Wyjaśnijmy może od razu, że zastanawiające literki H D w pseudonimie okazują się inicjałami nazwiska muzyka. Natomiast wspomniany gwiazdorski pierwiastek gwarantuje słuchaczowi udział na płycie muzyków z krajowej jazzowej czołówki oraz zagranicznych gości. Płyta nagrana została z dwoma składami, których bazę stanowiły gitarowe tria. Włoskiemu gitarzyście Luce de Toniemu towarzyszyli Gen Yoshimura i Jack Schwenke. W trzech utworach natomiast zaprezentował się  skład z Rafałem Sarneckim, Michałem Barańskim i Sebastianem Kuchczyńskim.

To jednak nie koniec personalnych niespodzianek, na albumie wystąpili bowiem jeszcze Thomas Debelian, Joy Lee, a w dwóch utworach zaprezentował się skrzypek Mateusz Smoczyński.  Utwory z jego udziałem – notabene dwa najdłuższe na płycie – są w moim przekonaniu najciekawszymi spośród całej dziesiątki. Zwracają uwagę długie solówki skrzypiec w „Spaced Out” , wsparte popisami gitary Rafała Sarneckiego, a także zagrany w duecie fortepianu i skrzypiec „Between You and Me”.  

Trzeba przyznać, że Fryderyk H D dobrze odnajduje się w składach „gitarowych”.  Uzupełnianie się i przenikanie gitar oraz fortepianu wypada naprawdę imponująco. Drugim atutem płyty są zgrabne kompozycje – bez wyjątku autorstwa lidera projektu. 

Tytuł albumu wydawać się może niezbyt skromnym, ale trzeba przyznać, że jest adekwatny do zawartości wydawnictwa. „Sounds Good” rzeczywiście dobrze brzmi. Polecamy!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s