JAZZOWE REKOMENDACJE: Generations Quartet „Invitation”

Edycja prywatna, 2021

Albumem “Invitation” wkracza do jazzowego świata zespół Generations Quartet. Adekwatnie do nazwy spotykają się w nim muzycy trzech różnych pokoleń, łącząc siły w uniwersalnym przekazie znaczonym jazzowymi klasykami.

Na pierwszy plan wysuwa się udział w zespole Dave’a Liebmana, który zagrał na płycie na saksofonach tenorowym i sopranowym. Znakomity muzyk i nauczyciel zaprosił do współpracy muzyków, którzy artystycznie „dorastali” pod jego okiem. Skład kwartetu uzupełniają więc Ian Froman (perkusja), Evan Gregor (kontrabas) i Billy Test (fortepian).

Wymienieni instrumentaliści mieli już wiele okazji do wspólnego grania. Gregor i Test rozpoczynali kariery we wcześniejszych zespołach Liebmana, jeszcze podczas nauki. Jednak jako kwartet zadebiutowali dopiero w ostatnich miesiącach podczas koncertów w słynnym klubie The Deer Head Inn.  Występów  udanych i zakończonych decyzją o nagraniu płyty.

Repertuar zebrali muzycy (w większości) spośród jazzowych standardów . Rozpoczyna się płyta od coveru „Maiden Voyage” Herbiego Hancocka, a następnie posłuchać możemy między innymi „Bye, Bye Blackbird”, tytułowe „Invitation” Kapera, „Village Blues” Johna Coltrane’a. „Speak Low” i „Summertime”. Album kończy fantastyczna interpretacja „You and the Night and the Music” zarejestrowana na żywo podczas wspomnianych już wcześniej koncertów w The Deer Head Inn.

Metrykalne różnice nie mają tu żadnego znaczenia. Kwartet wybrzmiewa zgodnym, perfekcyjnie zgranym głosem, kapitalnie podając klasyczny repertuar. Znakomity album.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s