Jeffrey Archer „Nic bez ryzyka”

Dom Wydawniczy Rebis, 2020

„To czy William Warwick kiedyś osiągnie stanowisko komisarza policji londyńskiej, będzie zależało tyleż od jego determinacji i zdolności, co od mojej szansy na długowieczność” Tak zaczyna swoją  najnowszą książkę Jeffrey Archer.

Zapewne wszystkich zastanowiło wspomniane wcześniej w wypowiedzi pisarza nazwisko. Nie ma w tym przypadku. Jeffrey Archer – wsłuchując się między innymi w głosy czytelników – sięgnął tym, razem po postać z książek swojego innego bohatera: Harry’ego Cliftona, który w „Kronikach Cliftonów” zrobił furorę powieściami o detektywie Williamie Warwicku.  A pomysłowi „pociągnięcia” tematu w realnym świecie można tylko przyklasnąć.

Trzymajmy więc kciuki za zdrowie Lorda Archera, bowiem nie może być większej radości dla jego miłośników, niż informacja o rozpoczęciu przez niego nowego powieściowego cyklu.  Wiadomo już bowiem, że na jednym tomie się nie skończy. Za niespełna miesiąc ukaże się (w oryginale) kolejna część, a na kwiecień 2021 zapowiedziano wydanie trzeciego tomu opowieści.

„Nic bez ryzyka” niesie ze sobą wszystkie atuty archerowskich książek. Zapowiedź długiej historii, nieoczekiwane zwroty akcji, drobiazgowo przedstawione szczegóły pracy głównego bohatera oraz szczegółowo i perfekcyjnie przedstawione realia czasów, w których toczy się opowieść. Wszystko to nie tyle czyta się, co pochłania.

Jeffrey Archer w swojej karierze, tak jak w życiu prywatnym, nie ogląda się na przeszłość. Liczy się tylko to co ma być, a wyobraźni i kapitalnej realizacji swoich pomysłów pisarzowi nadal nie brakuje. Witaj więc Williamie Warwicku – liczymy że będzie się z  Tobą spotykać jeszcze wiele razy.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi recenzjami książek Jeffreya Archera: https://bit.ly/33YsKS7

  

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s