LITERACKO-JAZZOWE REKOMENDACJE: „A Life in the Spirit of Jazz- Siggi Loch 80”

Edel Books,2020

80 urodziny Siggiego Locha, założyciela ACT Music, prowadzona przez niego wytwórnia uczci  interesującymi, okolicznościowymi wydawnictwami. Jednym z nich będzie książka „Life in the Spirit of Jazz” będąca wspomnieniową impresją z życia jubliata.

W niemal stustronicowej opowieści największe znaczenie odgrywają fotografie dokumentujące najważniejsze wydarzenia z ośmiu dekad życia, począwszy od koncertów własnego, amatorskiego zespołu The Red Onions. Loch zaczynał karierę jako manager w dużych międzynarodowych koncernach, stąd wśród uwiecznionych na fotografiach postaci znajdziemy Rolling Stonesów, członków The Beatles, oczywiście wiele gwiazd jazzu, ale także … Franza Beckenbauera. Wydawnictwo nie stroni bowiem od osobistych dygresji o życiu swojego bohatera.

Na kartach „Life in the Spirit of Jazz” znajdziemy wspomnieniowe teksty autorstwa przyjaciół, współpracowników, muzyków. Nie zabrakło wspomnień o ważnych dla Locha osobach, które odegrały znaczącą rolę w jego życiu. Obszernie zaprezentowane są również charakterystyczne okładki albumów ACT Music. Na końcowych stronach zaprezentowano najważniejsze daty z biografii Siggiego Locha.

Książka ma swoją premierę już dziś, w urodziny Siggiego Locha, natomiast pod koniec sierpnia ukaże się dwupłytowa składanka jego autorstwa, z dwudziestoma ośmioma utworami będącymi muzycznym podsumowaniem jego jazzowego życia.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s