Marcin Olak „Music from non-existent movies”

Edycja własna, 2020

Konieczność ograniczenia aktywności i skupienia się na działaniach domowych, zaczęła uwalniać projekty, które mają zastąpić braki w koncertach i spotkaniach z artystami. Jednym z takich przypadków jest opublikowany właśnie w wersji cyfrowej album Marcina Olaka „Music from non-existent movies”.

ALBUM MOŻNA ZAKUPIĆ TUTAJ: https://bit.ly/3ab67KW

Wykonywaną solo przez Marcina Olaka muzykę do nieistniejących filmów można było już usłyszeć na koncertach. Teraz  w wersji studyjnej słuchacze otrzymali trzynaście autorskich nagrań, które na czterdzieści minut pozwalają się zanurzyć w świat wyimaginowanych muzyką i wyobraźnią filmów.  Tytuły w zdecydowanej większości nie sugerują klimatów poszczególnych nagrań. Można więc popuścić wodze fantazji i w myślach wykreować obrazy najbardziej pasujące odbiorcy do poszczególnych fragmentów muzyki.

Nie ma potrzeby opisywać tu własnych skojarzeń przy słuchaniu, bo te poza oczywistą subiektywnością mogą się także zmieniać w zależności od pory, nastroju i wszelkich dotyczących nas okoliczności. Przyznam tylko, że wsiąkłem w muzyczno-filmowy świat Marcina Olaka całkowicie i na długo. Poszczególne utwory są dość krótkie. Zapewne na koncertach rozwijają się w dłuższe improwizacje (i obyśmy jak najszybciej mogli znów o tym przekonać). Fascynują stylistyczną różnorodnością. Nie brakuje momentów przyprawiających o dreszczyk emocji, ale i takich które uwodzą pięknem melodii.

„Music from non-existent movies”  to płyta jakiej teraz potrzebujemy.

O płytach z udziałem Marcina Olaka pisaliśmy tutaj:

* Recenzja „Gombrowicz” – Anna Gadt & Marcin Olak:  https://bit.ly/3a5YKV2 * Recenzja “Bessarabian Journey” – Marcin Olak Quartet: http://bit.ly/38ElslL

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s