LIVE: O.N.E. Quintet

Kij, Łódź, 29.2.2020

fb.com/fotografpawel

Zespół O.N.E. Quintet mocnymi akcentami otworzył rok 2020.  Grupa znalazła się w gronie finalistów tegorocznej edycji B-Jazz International Contest, który odbywa się w belgijskim Leuven, a na przełomie kwietnia i maja ma ukazać się ich debiutancka płyta. W Łodzi O.N.E. Quintet zainaugurował trasę koncertową będącą pierwszymi prezentacjami zapowiadanego wydawnictwa oraz „rozgrzewką” przed marcowymi finałami konkursowymi .

Album będzie debiutem zespołu, ale w jego składzie znajdziemy instrumentalistki, które miały już szansę dobrze zapisać się w pamięci fanów jazzu, jak choćby skrzypaczkę Dominikę Rusinowską (jeden z najciekawszych debiutów roku 2017) oraz kontrabasistkę Kamilę Drabek (debiutancka płyta roku 2019). Poza nimi O.N.E. Quintet tworzą: Paulina Atmańska – fortepian, Monika Muc – saksofon i Patrycja Wybrańczyk – perkusja.

fb.com/fotografpawel

Trzeba jasno powiedzieć, że koncertowa zapowiedź płyty wypadła lepiej niż dobrze. O.N.E. Quintet bazuje przede wszystkim na własnych kompozycjach.  Moją szczególną uwagę przykuł „Something Impossible Possible” autorstwa Moniki Muc. Kapitalnie wybrzmiał też komedowski „Unloved” w oryginalnej, intrygującej aranżacji Dominiki Rusinowskiej.  Zespół zaprezentował również cover z repertuaru Patti Smith, przygotowany z myślą o akcji Babska Płyta [szczegóły dotyczące tej inicjatywy można znaleźć tutaj: https://zrzutka.pl/vexfz2 ].

O.N.E. Quintet znakomicie prezentuje się w odsłonie live. Świetnie wypadły nieoczywiste duetowe interakcje saksofonu i skrzypiec czy też pianina i perkusji, do których potem stopniowo dołączały kolejne instrumenty.  Zachwycały wręcz fragmenty zagrane w triu pianino – kontrabas- perkusja, gdy główną rolę przejmowała Paulina Atmańska.  Myślę, że Panie zdrowo namieszają w tym roku w krajowym jazzie. Bądźcie czujni!

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s