LIVE: Maciej Sadowski Kwadrat

TU, Łódź, 25.1.2020

Fotografie: Robert Szumigalski

Rok 2019 był niezwykle udany dla Macieja Sadowskiego. Jego efektem były trzy bardzo dobrze ocenione płyty oraz wysokie lokaty w podsumowaniach roku branżowej krytyki.

Dwa tygodnie wcześniej kontrabasista zaprezentował się w duetowej odsłonie  wraz  z Małgorzatą Znarowską – Low Bow. Tym razem zawitał do TU z kwartetem Kwadratem.

W składzie zespołu który towarzyszył tytularnemu liderowi znaleźli się: Dawid Lipka (trąbka), Tomasz Koper (perkusja) i Michał Jan Ciesielski (saksofon). Muzycy wspierali się ponadto elektroniką a lider kwartetu sięgał również po instrument klawiszowy.

Publiczność usłyszała kompozycje z albumu „Jazz dla zwierząt”, ale także nowe utwory, przygotowywane zgodnie z zapowiedzią, na kolejne wydawnictwo Kwadratu. Zaczęło się w nastroju lekkiej zadumy i zamyślenia, ale w kolejnych utworach muzycy zgrabnie przeskakiwali między stylistykami i klimatami. Był energetycznie, czasem niemal rockowo, niekiedy wskazówka wychylała się w stronę współczesnej improwizacji.

Pochwalić warto wykorzystanie elektroniki, świetnie wpasowane w dramaturgię występu. Trąbka stawał się dzięki niej przekaźnikiem wiadomości z przestrzeni kosmicznej, a kontrabas potrafił zmienić się  w gitarę. Ciekawy i atrakcyjny wieczór potwierdziły zasadność uznania z jakim spotkały się ubiegłoroczne produkcje  Macieja Sadowskiego i projektów z jego udziałem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s