Tubis Trio „So Us”

Audio Cave, 2019

W ostatnich trzech latach doczekaliśmy się już czwartej (licząc tegoroczne, specjalne wydawnictwo poświęcone Dawidowi Bajgelmanowi) płyty Tubis Trio.  Po wydanych wcześniej „Flashback”  i „The Truth”, przyszła pora na najnowszą produkcję  „So Us”.

Album wypełnia osiem autorskich kompozycji lidera tria. Całość trwa niecałe czterdzieści minut. Utwory są więc dość krótkie. Wydaje się to zrozumiałe, bowiem trio stawia na wartkość narracji oraz melodyjność i przebojowość kompozycji.   Mnie najbardziej – co chyba już tradycyjne przy płytach Tubis Trio – spodobała się nastrojowa ballada „Komorebi now”.  

Niestety (dla mojej osoby) trio niechętnie odsłania swoją liryczną stronę, decydując się grać raczej bardziej energetyczne i żywiołowe kompozycje. Te są zaś wyznacznikiem sukcesu tria, które dopracowało się pokaźnej rzeszy fanów oraz (co jest w przypadku jazzu pewnym ewenementem) miejsc na listach przebojów.

Jak wspominają sami muzycy najlepiej czują się grając na żywo. Właśnie energię z występów próbowali przenieść na swoje najnowsze wydawnictwo.  Mnie natomiast nasuwa się myśl, że wydawniczą intensywność ostatnich lat, zespół mógłby w związku podsumować albumem live. Tworząc tym samym swoistą klamrę z debiutanckim albumem, od wydania którego minie w roku 2020 równa dekada.

O płytach tria Macieja Tubisa pisaliśmy wcześniej:

– „Sygnowano Bajgelman. Impresje” – http://bit.ly/2YxdAPl

– „Flashback” –  http://bit.ly/2P1ejVL

– „The Truth” – http://bit.ly/2E1FNV2

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s