The Adam Larson Band “Listen With Your Eyes”

Ropeadope Records, 2019

Już od studenckich czasów Adam Larson zbierał od krytyków wyrazy uznania. Wysoka ocena jego artystycznych działań skutkowała między innymi udziałem w wielu programach promujących najbardziej uzdolnionych studentów kierunków muzycznych.

W chwili obecnej jest cenionym instrumentalistą, ma za sobą wydanie czterech autorskich albumów. Udziela się również jako wykładowca akademicki. Pamiętając swoje lata nauki wspiera także działania promujące obiecujących młodych artystów, między innymi piszać utwory specjalnie dla szkolnych zespołów. Polscy fani jazzu mogą pamiętać jego występy na Sopot Jazz Festival w roku 2017. “Listen With Your Eyes” jest jego najnowszym albumem, którym zadebiutował pod szyldem wytwórni  Ropeadope Records.

W nagraniu towarzyszyła saksofoniście trójka muzyków. Grający na gitarze basowej Matt Clohesy ma za sobą współpracę z Seamusem Blakiem, Davidem Weissem i Darcy James Argue’s Secret Society. Za bębnami zasiadł Jimmy Macbride, grający wcześniej z Roxy Coss, Melissą Aldaną i Justinem Kauflinem. Fortepian akustyczny i elektryczny oraz syntezatory obsługiwał Fabian Almazan, którego nazwisko pojawia się w składach zespołów Terence’a Blancharda, Justina Browna, Ambrose’a Akinmusire’a i Lindy May Han Oh.

Trwająca trzy kwadranse płyta mieści siedem autorskich kompozycji lidera kwartetu. Każda dość długa by pozostawić miejsce na solowe prezentacje poszczególnych instrumentalistów. Kapitalnie wypadają chociażby indywidualne popisy Macbride’a i Almazana w rozpoczynającym album „Sleepers”. Większa część albumu utrzymana jest w dynamicznym stylu. Nawet spokojniejszy początek niektórych utworów przełamany jest zwykle powrotem do stanowczych rytmów.  Najlepsze wrażenie wywiera tak właśnie zróżnicowany, finałowy „Boom-Bap”.

Interesująca propozycja potwierdzająca przede wszystkim kompozytorską klasę Larsona. Znakomicie „wygrana” przez rewelacyjnych muzyków – na pochwałę, obok lidera, zasługują zwłaszcza wspomniani już Jimmy Macbride i Fabian Almazan. Zdecydowanie do posłuchania.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s