JAZZOWE REKOMENDACJE: Volker Kriegel „Two Concerts – Lagos 79. Bochum 90”

MIG Music, 2019

Wytwórnia MIG Music kontynuuje digitalizację nagrań z prywatnego archiwum gitarzysty Volkera Kriegela. Po wydanych z początkiem roku trzech albumach („Mild Maniac”, „Schöne Aussichten” oraz „Biton Grooves”) słuchaczom udostępniony zostanie dwupłytowy album z rejestracjami koncertowymi.

Pierwszy z nich miał miejsce w roku 1979. Mild Maniac Orchestra odbyła wówczas dwumiesięczną trasę po Afryce. W archiwaliach artysty zachowało się 30 godzin nagrań z afrykańskich koncertów. Do opublikowania wybrane zostały fragmenty z dwóch występów w ówczesnej stolicy Nigerii, Lagos. Ciekawostką są dwa ostatnie nagrania , w których niemiecki zespół zaprosił na scenę lokalnych muzyków.  

Druga koncertowa rejestracja pochodzi z roku 1990. Volker Kriegel wystąpił wówczas w Bochum ze swoim ostatnim w karierze zespołem. W jego składzie znalazł się jeden z członków Mild Maniac Orchestra – keyboardzista Thomas Bettermann. Oprócz niego z Kriegelem zagrali saksofonista Christof Lauer, basista Michael Schürmann oraz perkusista Thomas Alkier. W tej obsadzie zespół koncertował przez sześć lat, nagrywając między innymi ostatni studyjny album gitarzysty “Palazzo Blue”.

Koncertowe wydawnictwo składa się z dwóch płyt. Pierwsza, trwająca 77 minut, zawiera osiem utworów z Lagos. Na drugiej 55 minutowej, znalazły się cztery nagrania z Bochum.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s