Kurt Rosenwinkel Bandit 65 “Searching The Continuum”

Heartcore Records, 2019

Kurt Rosenwinkel, Tim Motzer i Gintas Janusonis spotkali się po raz pierwszy podczas jam session. W roku 2014 postanowili zawiązać trio i rozpoczęli koncerty. Odwiedziwszy kluby i sale koncertowe w USA, Europie i Japonii, zdecydowali się na wydanie płyty, która podsumuje pierwsze pięć lat działania zespołu.

Bandit 65 – tak bowiem muzycy postanowili nazwać wspólne przedsięwzięcie –  zaprezentował się słuchaczom w odsłonie koncertowej. Na albumie “Searching The Continuum” znalazło się siedem utworów, zarejestrowanych podczas występów tria w  Berlinie, Filadelfii (2 utwory), Wiedniu, Los Angeles, Madrycie i Sztokholmie.

Całość trwa niemal siedemdziesiąt minut. Dobra atmosfera podczas koncertów przekładała się na długie utwory. Nagrany w Wiedniu „Interstellar Suite” trwa ponad dziewiętnaście minut i po minimalistycznym wstępie, zabiera słuchacza w prawdziwie kosmiczną podróż. Najkrótszy spośród wszystkich „Bloomer” trwa minut sześć.

Trio zaczyna zwykle utwory w nastroju mroku, tajemniczości, by później dotrzeć do atrakcyjnych melodyjnych tematów. Pobrzmiewają w ich utworach nuty ambientowe, postindustrialne. Potrafią jednak zaskoczyć nastrojową balladą („In Time” z L.A.).

Dwie gitary i perkusja wspomagane elektroniką to skład dość oryginalny. Równie oryginalna jest sama muzyka tria.  Fascynująca i wciągająca. Artyści nie planują swoich koncertów. Atmosfera na sali sama inspiruje ich i niesie w określonych kierunkach. Warto zanurzyć się w ów świat który udało im się wykreować.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s