Muniek Staszczyk / Rafał Księżyk „King!”

Wydawnictwo Literackie, 2019

Szczerze i od razu przyznam, że z twórczością Muńka Staszczyka nigdy nie było mi po drodze. Obok jego muzycznych aktywności zawsze „przechodziłem bokiem”. Do jego autobiograficznej rozmowy z Rafałem Księżykiem podchodziłem więc bez szczególnej ekscytacji.

Jak to często bywa w takich sytuacjach brak oczekiwań zaowocował miłą niespodzianką. Staszczyk zawsze mówił to co myślał, bez owijania w bawełnę i bez względu na poruszany temat. Był czas, kiedy mnie to mocno irytowało. Poniekąd fakt ten był również jedną z przyczyn braku mięty do jego artystycznych działań.

W książce sprawdziło się to jednak perfekcyjnie. Oczywiście niebagatelna w tym zasługa Rafała Księżyka, który rozmowę  z Muńkiem  poprowadził. Książki Księżyka o krajowych muzykach zasłużenie cieszą się popularnością i zbierają wysokie oceny. Jestem pewien, że podobnie będzie z autobiografią Staszczyka, którą czyta się znakomicie.

Na pięciuset stronach pomieszczone jest oczywiście mnóstwo wątków muzycznych, ale nie brakuje również rozmów o „prostym życiu” jak głosi tytuł jednego z rozdziałów. Całość dopełnia bardzo bogaty materiał fotograficzny. Nie zachęciła mnie może ta książka do sięgnięcia po staszczykowe produkcje, ale na pewno polubiłem bohatera owej autobiografii.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s