MUZYCZNE REKOMENDACJE: Łukasz Pawlik “Long Distance Connections”

Pawlik Relations, 2019

Intrygujący skład muzyków pojawił się na najnowszej płycie Łukasza Pawlika. W poszczególnych nagraniach  zaprezentowały się różne konfiguracje instrumentalistów – od duetu po sextet – a pośród nich znaleźć można gwiazdy krajowej i światowej sceny jazzowej.

Wystarczy wspomnieć, że w sesji nagraniowej wzięli udział między innymi Randy Brecker, Mike Stern, Dave Weckl, Cezary Konrad, Dawid Główczewski i Paweł Pańta. Lider projektu, oprócz fortepianu i instrumentów klawiszowych pokazał się grając na wiolonczeli i odpowiadając za muzyczne użycie elektroniki.

Ósemka utworów z trwającej nieco ponad godzinę płyty zabiera słuchacza w krainę fusion okraszonego solówkami wspomnianych wcześniej znakomitości. Miejsca na popisy nie zabrakło – najkrótszy z utworów liczy równe sześć minut, pozostałe w większości przekraczają minut osiem. Kilka utworów przenosi odbiorcę w świat muzyki elektronicznej – przykładem tego jest przede wszystkim nagrana w duecie z Garym Novakiem, intrygująca „Planet X”, w długich fragmentach uciekająca daleko od jazzowego idiomu.

Album niewątpliwie zadowoli miłośników atrakcyjnych melodyjnie, zaskakujących stylistycznie i personalnie, muzycznych konglomeratów. Warto spróbować.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s