LITERACKIE REKOMENDACJE: Piotr Borlik – „Boska proporcja” / „Materiał ludzki” / „Białe kłamstwa”

Wydawnictwo Prószyński i S-ka, 2019

W zamkniętej dla zwiedzających palmiarni parku Oliwskiego zostają znalezione zaaranżowane w sposób równie makabryczny jak i piękny, zwłoki dziewczyny. Sprawę bada komisarz gdańskiej policji Agata Stec, której alkohol, kac i pobudka w obcym łóżku nie są obce.

Tak rozpoczyna się napisany z brawurą i mistrzowską precyzją kryminał, który nie raz zaskoczy czytelnika zwrotami akcji i niespodziewanymi rozwiązaniami.

Główna bohaterka – Agata Stec żyje pracą, przeklina i całkiem nieźle radzi sobie w środowisku zdominowanym przez mężczyzn. Nie przepada za pracą zespołową, a za jedynego przyjaciela uważa starszego brata – znanego psychologa Artura Kamińskiego, którego potajemnie wciąga w kulisy śledztwa.

Elegancki i powściągliwy, otaczający się pięknymi i drogimi przedmiotami, wyczulony na rytuały Kamiński to przeciwieństwo porywczej siostry. Ta sprawa stanowi autentyczne wyzwanie dla jego nieprzeciętnego intelektu.

Wydana w marcu „Boska proporcja” była pierwszą częścią trylogii, kolejny tom, zatytułowany „Materiał ludzki” ukazał się w lipcu. Finałowe „Białe kłamstwa” mają swoją premierę już dziś. Autorowi udało się znaleźć w swoim debiucie środek na przyciągnięcie i zaintrygowanie czytelnika.

Gdańsk jakiego jeszcze nie znacie i tajemnice ludzkiej psychiki, których na pewno się nie spodziewaliście. Intryga wciąga i nie pozwala się oderwać. Szczerze rekomendujemy.

One comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s