Veronica Swift “Confessions”

Mack Avenue Records, 2019

Chociaż mamy do czynienia z debiutancką płytą, to Veronica Swift może pochwalić się już teraz sporymi osiągnięciami. Śpiewała z Jazz at Lincoln Center Orchestra prowadzoną przez Wyntona Marsalisa, występowała z Chrisem Bottim. W roku 2015 zdobyła drugą nagrodę w Thelonious Monk International Jazz Vocals Competition.

W nagraniu albumu towarzyszyły jej dwa tria dowodzone przez znakomitych pianistów: Benny’ego Greena (z sekcją David Wong – bas, Carl Allen – bębny) i Emmeta Cohena (z Russellem Hallem na basie i Kylem Poolem na bębnach).    

Artystka wybrała dwanaście utworów (pośród nich jeden własny), które wiążą się z wydarzeniami i doświadczeniami z jej życia i kariery zawodowej. Płyta zawiera więc między innymi swingujący “You’re Gonna Hear From Me” André i Dory Previnów, “Gypsy in My Soul” który odwołuje się do węgiersko-romskich korzeni wokalistki oraz połączone ze sobą ballady “Confession” spółki Arthur Schwartz – Howard Dietz i  “The Other Woman” napisaną przez Jessie Mae Robinson i śpiewaną niegdyś przez Ninę Simone. Jednak szukając odniesień do stylu Veronicki Swift  należy wskazać przede wszystkim inną wielką gwiazdę wokalistyki, Anitę O’Day.

Znakomita płyta i kolejny kapitalny, niesamowicie plastyczny głos na jazzowym firmamencie: czasem drapieżny, gdy trzeba uwodzący, czarujący delikatnością.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s