Edmar Castandea & Grégoire Maret „ Harp vs. Harp”

ACT Music, 2019

Harfa i harmonijka. Proste przesłanie tego albumu zawarte jest już w tytule. Dwóch muzyków pochodzących z odległych sobie krajów (Kolumbia i Szwajcaria) spotkało się w Nowym Jorku. Pierwszy raz wystąpili wspólnie jako goście Marcusa Millera na festiwalu w Monte Carlo. Nagranie albumu poprzedzili koncertowymi występami w duecie.

Podczas sesji nagraniowej gościnnie pojawiła się jeszcze dwójka artystów: wokalistka Andrea Tierra oraz grający na banjo Béla Fleck, który zagrał w „Santa Morena” Jacoba do Bandolima. To jeden z kilku klasyków, które obok własnych kompozycji, wybrali na płytę Castaneda i Maret. Słuchacz odnajdzie na niej jeszcze „Manhã de Carnaval” Bonfy, przepiękne tango „Romance de Barrio” Troili i Manziego orazsubtelną wersję „Our Spanish Love Song” Hadena – będącą nawiązaniem do współpracy z Patem Methenym i Gonzalo Rubalcabą, która niezależnie zdarzyła się w artystycznych życiorysach i Castanedy i Mareta.

We własnych utworach inspirują się muzyką brazylijską, sięgają po natchnienie do swojej głębokiej, religijnej wiary, odwołują do pochodzenia z górskich rejonów swoich ojczystych krajów. Trzy kwadranse z muzyką Castanedy i Mareta są pokazem wirtuozerii i melodyjnej atrakcyjności. Zestawieniem – instrumentalnie – intrygującym, ale sprawdzającym się w stu procentach. Album ze znakiem jakości.    

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s