Serena Fisseau & Vincent Peirani „So Quiet”

ACT Music, 2019

Duet muzyczny i duet w życiu osobistym. Vincent Peirani uznawany jest za jedenego z najciekawszych jazzowych akordeonistów. Serena Fisseau w swojej karierze śpiewała gospel, jazz,rock, ale zasłynęła z projektów skierowanych do najmłodszego odbiorcy. „So Quiet” nagrali wspólnie właśnie dla dzieci – dla własnych dzieci. Na szczęście – bowiem słucha się tych piosenek z dużą przyjemnością – efektem swojej pracy postanowili podzielić się z szerszym gronem publiczności. I tak do rąk słuchaczy trafił album „So Quiet”.

Pośród czternastu utworów wybranych na płytę przeważają klasyki różnych stylów i kultur. PIosenki śpiewane wcześniej w domowym zaciszu, dla rodziny i przyjaciół. Jest „La Javanaise” Serge’a Gainsbourga, ”Close To You” Burta Bacharacha, “And I Love Her” Lennona i McCartneya, “What A Wonderful World” Weissa I Thiele’a, “Luiza” Jobima”,   “3 Petite Notes de Musique” Delerue’a i Colpiego. Album zaczyna się tradycyjną indonezyjską pieśnią “Bengawan Solo” (Fissau ma indonezyjskie korzenie), a kończy standardem „Over The Rainbow”.

Peirani akompaniuje wokalistce na akordeonie, akordinie, pianinie, Wurlitzerze oraz … plastikowych torebkach. Zabawową i luźną konwencje wydawnictwa podkreśla okładka, gdzie muzycy pozują z dziecięcym samochodem na pedały. „So Quiet”  jest w samej rzeczy niesamowicie spokojny. Chociaż wcale nie smutny. To raczej płyta mająca zwolnić pędzące tempo codzienności. Wyciszająca,  uspokajająca, kojąca. W sam raz na dzisiejsze czasy.   

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s