E.J. Strickland and Quintet „Warriors for Peace”

Jammin’ Colors, 2018

„Warriors for Peace” – w tytule swojego najnowszego albumu perkusista E.J. Strickland zawarł dedykację dla wszystkich, którzy swojej wysiłki koncentrują na walce o równość, sprawiedliwość i pokój. Jedenaście utworów zostało bez wyjątku napisanych, zaaranżowanych i wyprodukowanych przez lidera zespołu.

Niemal równo godzinna płyta swoim nastrojem idzie bardziej w kierunku owego „pokoju” niż wojowniczości. Owa spokojna koegzystencja nie przeszkodziła jednak muzykom w osiągnięciu atrakcyjnego efektu. Eleganckie i ciekawe melodie z interesującymi popisami instrumentalistów przyciągają uwagę słuchacza. Otwierająca album „Uvumilyu” (w języku Suahili oznacza to cierpliwość , tolerancję i wytrwałość) zaczyna się solem lidera, by potem skierować światła na solówki fortepianu (Taber Gable) oraz saksofonów (Jure Pukl) i zakończyć ponownie ekspresyjnym występem perkusji. Ballada „Let It Go” pojawia się w dwóch wersjach: instrumentalnej oraz – na finał – wokalnej, zaśpiewanej przez Ulricha Edorha.

Sam E.J. Strickland, pozostawiając kolegom sporo miejsca na indywidualne wejścia, subtelnie, acz znacząco zaznacza swoją pozycję lidera. „Muzyka to zabawa” deklaruje w wywiadach perkusista. I tak właśnie można opisać „Warriors for Peace” – jako solidną porcję, bardzo dobrej, relaksującej, muzycznej zabawy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s