LIVE : Piotr Schmidt Quartet „Tribute to Tomasz Stańko”

Centrum Kultury i Sztuki, Skierniewice, 29/3/2019

Kwartet Piotra Schmidta zagrał 29 marca w Centrum Kultury i Sztuki w ramach cyklicznych koncertów Klubu Jazzowego Swing. Muzycy zaprezentowali repertuar oparty na materiale z wydanej w ubiegłym roku płyty „Tribute to Tomasz Stańko”. Używam tu sformułowania „oparty”, ponieważ zespół często uciekał w improwizację. Aplauz wzbudzały solówki Piotra Schmidta oraz te grane przez Wojciecha Niedzielę. Muszę jednak przyznać, że momentami pianistę ograniczał instrument – pianino zamiast fortepianu, – który miał do dyspozycji.

Świetnie wypadły fragmenty zagrane w trio z wiodącą linią pianina. Sekcja rytmiczna znakomicie tworzyła podbudowę pod popisy pianisty i trębacza. Jednak Maciej Garbowski i Krzysztof Gradziuk nie ograniczali się tylko do takiej roli. Entuzjastycznie przyjęto długi, solowy wstęp kontrabasisty do „Rosemary’s Baby”. Jak zawsze podziw wzbudzała oryginalna, fascynująca doborem środków, gra perkusisty.

Nieco ponad godzinny występ zakończyło autorskie „Serenity”. Na bis zespół zaskoczył publiczność kompozycją Tomasza Stańki „So Nice” znaną z płyty „Dark Eyes”.  Wysoko oceniony przez krytykę album  znakomicie sprawdził się również jako materia koncertowa.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s