Kornél Fekete-Kovács / Kuba Stankiewicz „Bridges”

Fonó Budai Zeneház, 2018

Grający na flugerhornie Kornél Fekete-Kovács oraz polski pianista Kuba Stankiewicz stworzyli duet, który miał okazję sprawdzić się zarówno w warunkach koncertowych – muzycy występowali między innymi w Nowym Jorku, gdzie dołączył do nich Chris Potter – a także w pracy studiu, która zaowocowała albumem „Bridges”.

Płyta trwa równo pięćdziesiąt minut. Wypełniają ją cztery kompozycje Stankiewicza (znane chociażby z jego wcześniejszej płyty „Space”) oraz trzy utwory Fekete-Kovácsa (także nagrywane już przedtem w innych składach). W długich nagraniach znajduje się miejsce i na solowe popisy każdego z muzyków jak i na duetową prezentację. Artyści postawili na klimaty nastrojowe. Nieco dynamiczniejszy charakter mają jedynie „Spadek” i „Trzeciomajowy Walczyk”. Kulminacją bardziej stonowanego fragmentu płyty, jest najdłuższy, trwający prawie dziesięć minut „Roaming” najpełniej oddający indywidualną klasę obu instrumentalistów. Album kończy z lekka melancholijny „Under Judgement”.

„Bridges” jest klasycznym przykładem wirtuozowskiego duetu, którego słucha się z niezaprzeczalną przyjemnością i z podziwem dla mistrzostwa obu muzyków. Takie płyty lubię najbardziej.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s