Lora Szafran, Bogdan Hołownia „I tak trudno się rozstać”

Polskie Radio, 2018

szafran_hoownia

Lora Szafran i Bogdan Hołownia mają już na koncie jedną wspólną płytę. Wydany ponad dekadę temu zbiór piosenek Wasowskiego i Przybory. W maju 2017 zagrali i zarejestrowali koncert, podczas którego, obok trzech znanych ze wspomnianego albumu „Droga do Ciebie” nagrań, pojawiło się dziewięć innych utworów. Tym razem Artyści wybrali także kompozycje Henryka Warsa i Władysława Szpilmana, prezentując dwunastoczęściowy zbiór rodzimych standardów. Pianiście i wokalistce towarzyszyli na scenie Paweł Pańta na kontrabasie, Sebastian Frankiewicz na perkusji oraz Robert Murakowski na trąbce i flugerhornie.

Wbrew pozorom trudno pisze się o takich płytach jak ta. Składają się na nią, bowiem same oczywistości. Piękne piosenki i mistrzowskie wykonanie, jakiego można spodziewać się od dwojga znakomitości jazzowej sceny. Bogdan Hołownia od lat stara się przypominać polskie klasyki. Pokazuje, że po repertuar można śmiało sięgać nie tylko do Great American Songbook, ale także do równie zasobnego w fantastyczne melodie Wielkiego Śpiewnika Polskiego. „Już nie zapomnisz mnie”, „Miłość ci wszystko wybaczy”, „Na pierwszy znak”, „Ach śpij kochanie” – tu zaśpiewane przez Lorę Szafran – stanowią najlepszy dowód na słuszność tej drogi.

Trudno o lepiej dobrany tytuł – z tym albumem rzeczywiście trudno jest się rozstać. Płyta zasługuje na najbardziej wyszukane komplementy i szczerze polecam by samemu się o tym przekonać.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s