JAZZOWE REKOMENDACJE: „Primal” Confusion Project

Soliton, 2018

PRIMAL_FRONT_COVER_art_by_Daniel_Latsch1

„Przyszedł mi do głowy pomysł, aby opisać człowieka, który codziennie wybiera się na przechadzkę do starego dębu tuż za miastem, żeby na chwilę oderwać sie od rzeczywistości. Jednego dnia spontanicznie decyduje się nie wracać i pójść dalej, spojrzeć szerzej na świat, który go otacza.” Tak o koncepcji najnowszej płyty Confusion Project opowiada pianista i autor całości materiału Michał Ciesielski, który wraz z Piotrem Gierszewskim grającym na gitarze basowej oraz perkusistą Adamem Golickim tworzą wspomniane trio.

Najnowsza płyta – „Primal” – to podzielona na części suita, opowiadająca o podróży samotnego człowieka, który w kontakcie z przyrodą odnajduje swoją prawdziwą naturę i pierwotność. To historia o człowieku, który znajduje w sobie odwagę, by dać upust swoim marzeniom, instynktom i wyruszyć w nieznane. Uciekając od cywilizacji, zmagając się z trudnościami samotnej wędrówki przeżywa wielką przygodę, która pomaga mu odnaleźć zagubioną gdzieś dawno temu swoją naturę, pierwotną wrażliwość.„Primal” jest monologiem głównego bohatera, o którym zespół opowiada muzyką. Tworząc album, zespół miał nadzieję, że Słuchacz wcieli się w głównego bohatera suity PRIMAL i przeżyje tą podróż na swój unikalny sposób.

Płyta została zarejestrowana przez Ignacego Gruszeckiego w studio Monochrom. Stronę graficzną albumu stworzył niemiecki grafik Daniel Latsch, a za materiały promocyjne video odpowiada Radosław Mroczek.

Materiały video oraz grafika albumu powstała pod honorowym patronatem Parku Narodowych Gór Stołowych, który jest wyjątkowym partnerem płyty PRIMAL.

Album ukaże się 6 kwietnia nakładem wytwórni Soliton.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s