Girls in Airports „Live”

Edition Records, 2017

Duńska grupa Girls in Airports na swoim piątym albumie, prezentuje nagrania koncertowe, zarejestrowane w kwietniu tego roku (2017) w Niemczech, podczas występów w Hamburgu, Dreznie i Berlinie. Z berlińskiego Kantine am Berghain, pochodzi większość wydanego materiału, w tym wszystkie premierowe kompozycje.

Duńska grupa Girls in Airports na swoim piątym albumie, prezentuje nagrania koncertowe, zarejestrowane w kwietniu tego roku (2017) w Niemczech, podczas występów w Hamburgu, Dreznie i Berlinie. Z berlińskiego Kantine am Berghain, pochodzi większość wydanego materiału, w tym wszystkie premierowe kompozycje. Tuzin nagrań jest mieszanką utworów nowych jak i tych znanych z poprzednich płyt kwintetu (między innymi  „Fables” i „Kaikoura” – tytułowe kompozycje poprzednich dwóch studyjnych albumów). Cztery nowe dzieła, podobnie jak osiem pozostałych, są podpisane wspólnie przez saksofonistę i lidera zespołu Martina Stendera oraz jego kolegów.

Na „Live” usłyszmy to, co najlepsze w muzyce Girls in Airports. Grający ze sobą od ośmiu lat kwintet działalność koncertową stawia na pierwszym miejscu i właśnie podczas koncertów – jak twierdzą sami muzycy – osiąga najpełniejsze porozumienie. Jazz, urban folk, ambient te określenia towarzyszą od zawsze muzyce duńskiego zespołu. Trochę liryki i odrobina szaleństwa, melodyjność i ambientowa statyczność. Wszystko to tworzy fascynujący i oryginalny miks, dzięki którym Girls in Airports zdobywają fanów na całym świecie.

Płyta trwa niespełna godzinę, jest dostępna na cd oraz na winylu, wydawcą jest Edition Records. Premiera albumu 22 września 2017.

LP20150617girlsinairports5_1462_21

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s