Andrea de La Barre, Lovisa Burfitt „Historia Mademoiselle Oiseau”

Wydawnictwo Literackie, 2017

Któż nie lubi pięknych książek? Niestety nieczęsto mamy dziś do czynienia z sytuacją, gdy godna pochwały treść idzie w parze z edytorską jakością. Czasem jednak zdarzają się takie wydawnicze perełki. Jedną z nich jest wydana na początku maja przez Wydawnictwo Literackie „Historia Mademoiselle Oiseau”. Opowieść napisana przez Andreę de La Barre i zilustrowana przez Lovisę Burfitt, Francuzkę i Szwedkę pracujące w branży modowej, ma być w założeniu lekturą do wspólnego rodzinnego czytania.

Muszę od razu przyznać, że autorkom – bo ilustracje stanowią nieodłączną cześć tej historii – udało się w pełni osiągnąć swój cel.  

„Historia Mademoiselle Oiseau” to pełna magii opowieść o mieszkającej na ostatnim piętrze starej kamienicy przy paryskiej Alei Minionych Czasów, typowej francuskiej ‘Madame’. Nikt nie wie ile ma lat, sąsiedzi z rzadka tylko widują ją na balkonie. Przypadek sprawia, że staje się przyjaciółką mieszkającej piętro niżej dziewięcioletniej Izabeli, dziewczynki tak zwyczajnej, ze niemal nikt jej nie dostrzega.

Książka napisana na tyle nieskomplikowanym językiem, by być atrakcyjną dla dziecka, także czytającego samodzielnie, ale z drugiej strony nie na tyle prostym, aby nie zainteresować dorosłego czytelnika (rodzica – jeżeli czyta opowieść swojej latorośli). Krótkie rozdziały sprzyjają regularnemu wieczornemu czytaniu „w odcinkach”. Warto jeszcze raz podkreślić atuty książki: mądrą treść i piękne, oryginalne ilustracje, ale także wspaniałe opracowanie przez Wydawcę, które sprawiają, że obcowanie z „Historią Mademoiselle Oiseau” to sama przyjemność. To książką, od której trudno oderwać się nie tylko małemu czytelnikowi.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s