Ron Carter, Richard Galliano „An Evening with Ron Carter and Richard Galliano. Live at The Theaterstübchen, Kassel”

IN+OUT Records, 2017

Pierwsza – i jak długo sądziłem jedyna – płyta duetu Ron Carter / Richard Galliano stanęła na mojej muzycznej półce kilka lat po swojej premierze, ale nigdy nie pokrywała się kurzem, raz za razem wędrując do odtwarzacza i umilając mi chwile swoją zawartością.  Tak więc aż podskoczyłem z radości widząc wśród zapowiedzi płytowych, album z zarejestrowanym w ubiegłym roku koncertem z Kassel.

Po 27 latach obaj muzycy ponownie zjednoczyli siły i spotkali się na koncertach by nagrać płytę, a następnie – wiosną roku 2017 – by ją promować. Trasa koncertowa nie ominęła także Polski i rodzimi miłośnicy duetu mogli rozkoszować się „żywym” kontaktem z oboma legendami podczas nastrojowego wieczoru we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki.

Na trwającej niespełna godzinie płycie nie ma żadnych zaskoczeń. Elegancka gra Rona Cartera i urok francuskiego musette Richarda Galliano dają w efekcie łagodny i przyjemny w odbiorze mariaż.  Muzycy postawili na sprawdzoną przy poprzednim spotkaniu receptę. Po cztery kompozycje każdego z nich, wybrane spośród znanych już słuchaczom utworów, to często łatwo rozpoznawalne wielkie hity jak chociażby gallianowskie Billie, Tea for Toots czy Waltz for Nicky. Do tego You Are My Sunshine i połączone Aria / Libertango, jako solowe popisy każdego z nich.

Jak żartobliwie podkreślają obaj artyści: „gramy na tych samych instrumentach i palce na szczęście mam też tak samo sprawne”. Atmosfera dobrej zabawy przy świetnej i znakomicie wykonanej muzyce też się nie zmieniła.  Lubię takie powroty.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s