Marek Napiórkowski Sextet „Trójka Live”

Polskie Radio, 2016

„Trójka Live” Sekstetu Marka Napiórkowskiego to koncertowa odsłona materiału znanego z wydanej trzy lata wcześniej płyty „Up!”. Pięć nagrań ze wspomnianego albumu uzupełnia często nagrywany przez Napiórkowskiego utwór „Vietato fumare”. Słuchacze mogą więc delektować się pół tuzinem autorskich kompozycji lidera sekstetu w aranżacjach Krzysztofa Herdzina, który na obu płytach gra na fortepianie i flecie.

Poza wspomnianą dwójką gwiazdorski skład zespołu tworzą: Adam Pierończyk, Henryk Miśkiewicz (grający na  klarnecie basowym i alcie), Robert Kubiszyn i Paweł Dobrowolski (to jedyna zmiana w stosunku do „Up!”, poza oczywistym z logistyczno-organizacyjnych powodów okrojeniem licznego zestawu muzyków). Trzeba przyznać, że zmniejszenia zespołu nie daje się zupełnie odczuć. Kto zna studyjny pierwowzór z przyjemnością odda się odsłuchowi wersji Live szczególnie, jeżeli nie miał przyjemności w żadnym z koncertów Sekstetu uczestniczyć. Kto jeszcze Napiórkowskiego nie poznał powinien w te pędy odłożyć wszystko, czego aktualnie słucha i natychmiast przełączyć się na opisywany tu album.

Oczywistością będzie pochwalenie gitarowych popisów Marka Napiórkowskiego- także na gitarze akustycznej, ale warte podkreślenia fragmenty zdarzają się tu niemal co chwilę. W moje upodobania szczególnie wpasowuje się monumentalne, szesnastominutowe „Vietato fumare” z rockowym solem gitary, poprzedzającym czysto jazzowy fragment z pierwszoplanową rolą rozpędzającego się fortepianu oraz genialnym dyskursem Pierończyka i Miśkiewicza w końcowej części. Perfekcyjny mainstream z jazz-rockową domieszką i koncertowa oprawa. POLECAMY (wielkimi literami) !

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s