JAZZOWE REKOMENDACJE: gwiazdy na albumach live

For Tune, 2016

Pośród nowości wytwórni For Tune z ostatnich tygodni zwracają uwagę płyty nagrane podczas koncertów.  Cztery miejsca, cztery różne okazje, piętnastka gwiazd. Zestaw nagrań, który zadowoli przede wszystkim fanów muzyki improwizowanej i awangardy.  Oto co otrzymaliśmy:

“Gone” Bobby Previte and The Visitors.

Znakomity perkusista i jego zespół w mieszance jazzu , free, heavy-metalu, rocka i bluesa. Koncert nagrany w klubie 12on14 w styczniu bieżącego roku (2016). Kapitalna pamiątka dla tych, którzy byli obecni na miejscu oraz okazja do posłuchania dla osób, które nie zdołały się wówczas wcisnąć do kameralnej sali na warszawskiej Starówce (koncert nagrywano jeszcze w poprzedniej lokalizacji klubu  12on14).

„Free electric band” Silva Rasmussen Solberg

Skandynawsko-amerykańskie trio Silva Rasmussen Solberg w nagraniu z roku 2014 zarejestrowanym w CK Agora we Wrocławiu. Trójka uznanych awangardzistów, którzy spotkali się na festiwalu Blow Out! w Oslo, a  sukces tamtego koncertu skłonił ich do kontynuacji współpracy.  Płyta  – co ciekawe – zawiera tylko jedno nagranie, trwający ponad 45 minut utwór, który dał także tytuł całej płycie.  

„Trans-fuzja” Bałdych, Bauer, Duchnowski, Konrad

Kwartet złożony z rodzimych znakomitości sceny jazzowej, improwizowanej i klasycznej: Adama Bałdycha, Andrzeja Bauera, Cezarego Duchnowskiego i Cezarego Konrada prezentuje improwizacje zespołowe, utwory Cezarego Duchnowskiego, a także dwie kompozycje Adama Bałdycha znane z płyty „Imaginary Room”, które nieco „zmiękczają” ostrzejsze wycieczki kwartetu w pozostałych nagraniach. Zwraca uwagę zupełnie inne, choć równie intrygujące muzyczne oblicze Adama Bałdycha, który nie występuje tu w roli solisty-lidera. Nagranie  z występu w Studiu Polskiego Radia im. W.Szpilmana z roku 2012.

 „(live)” Mostly Other People Do The Killing

 „(live)” zarejestrowany został podczas festiwalu Jazz and Beyond – także w roku 2012 – i zawiera koncert legendy sceny nowojorskiej, grupy Mostly Other People Do The Killing. 75 minut szaleńczych suit, zbudowanych w większości z kilku połączonych kompozycji Moppy Elliota. Występ nagrano w Katowickim Klubie Hipnoza.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s