MUZYCZNE REKOMENDACJE: Trombastic „Tutti virtuosi”

For Tune, 2016

Z końcem roku 2015 wytwórnia For Tune zainaugurowała nową serię wydawniczą, poświęconą muzyce dawnej, oznaczoną kolorem srebrnym.

Trombastic – Tutti virtuosi

Trombastic to warszawski zespół wąskomenzurowych puzonów historycznych, specjalizujący się w muzyce z okresu renesansu i baroku. Zespół gra na puzonach altowych, tenorowych, basowym i kontrabasowym. Muzycy Trombastic oprócz dbałości o stronę wykonawczą zajmują się również odszukiwaniem i opracowaniem nieznanych utworów muzyki polskiego i europejskiego renesansu, dzięki czemu odzyskują one dawną świetność.

Utwory, które znalazły się na płycie Tutti Virtuosi, to wybór z wielu epok, od średniowiecza do baroku, z Polski, Francji, Niderlandów, Włoch, Niemiec, Austrii. Trombastic podjął się opracowania tych utworów na swój skład, poszerzony jak nigdy dotąd o wielu zaprzyjaźnionych instrumentalistów. DO nagrań zaproszono muzyków grających na instrumentach zupełnie odmienneychod puzonów: harfie, fletach, dudach, skrzypcach. Wśród nagranych utworów wyróżnić można Sonata Pian’e Forte Andrei Gabrieliego, komponującego monumentalnie brzmiące utwory dla weneckiej bazyliki św. Marka.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s