Oleś Brothers and Christopher Dell „Komeda Ahead”

Fundacja Słuchaj, 2014

Omawiana tu płyta miała premierę dokładnie 31 grudnia 2014 roku, ale niechybnie zaliczona zostanie do podsumowań bieżącego, 2015 roku i zajmować tam będzie mocną pozycję. Pomimo, że przed nami jeszcze niemal cały rok to niewiele wydawnictw będzie równie ważnych jak te nagrania.

Powstałe na zamówienie Berliner Jazzfest w roku 2011, nagrane w grudniu 2013 nie są jeszcze jednym „odegraniem” utworów Komedy, z którymi w ostatnich latach mieliśmy do czynienia. Bracia Oleś stworzyli program, który nie wywoła zgrzytania zębów u miłośników tradycji i mainstreamowców. Z drugiej strony potrafili zachować swój oryginalny i charakterystyczny styl. Kapitalnym wyborem było zaproszenie do projektu Christophera Della, który  swym brzmieniem przenosi nas czasem w lata 60-70 ubiegłego stulecia. To było duże wyzwanie, aby ze znanych i wydawało by się ogranych utworów stworzyć coś niezapomnianego. Takie właśnie nagrania zasługują na to by nazwać je INTERPRETACJĄ. 

Nie zawaham się napisać, że to jedne z najwybitniejszych i najoryginalniejszych nagrań komedowskich jakie powstały.  Dobrze,  że znane dotąd jedynie z wykonań koncertowych, dostępne są teraz dla szerokiego grona odbiorców.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s